<

PERA PALACE HOTEL Logo Amblem

PERA PALACE HOTEL

Meşrutiyet Caddesi No:52
Tepebaşı - Beyoğlu 34430
İstanbul-Turkey
www.perapalace.com
Tel: +90 212 377 40 00
Faks: +90 212 377 40 77
reservations@perapalace.com

Galata’dan Haliç’e, Eyüp sırtlarından Tepebaşı’na uzanan manzarasıyla konuklarını büyüleyen Pera Palace Hotel, açılışının üstünden yüz yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen hâlâ büyüleyiciliğini koruyor.
Pera Palace Hotel misafirlerini, özel olarak döşenmiş odalarında nostaljik İstanbul’un ihtişamında bir yolculuğa çıkarıyor. Otel, özenle seçilmiş ‘Beyaz Carrara’ mermerleri, seçkin ‘Murano’ camından üretilen ihtişamlı avizeleri, tümü el dokuması Uşak halıları ve otelin orijinal antika mobilyaları gibi pek çok özel detayıyla 19. yüzyılın asaletini yansıtıyor. 16’si süit olan toplam 115 odasında, bu özel dekorun içine ustalıkla yerleştirilmiş son teknoloji ile günü yakalamayı da sağlıyor

Pera Spa’nın çok çeşitli bakım ve masajları arasında, isimleri Pera Palace’ın tarihi ile özdeşleşmiş SPA bakımları özellikle iddialı… Konuklar, Pera Palace’ın ünlü ziyaretçilerinden efsanevi aktrist “Greta Garbo”nun adını taşıyan bakımıyla daha sağlıklı ve güzel bir cilde, ünlü Amerikalı yazar Ernest Hemingway’e ithaf edilen bakımla da, rahatlamış, zinde bir vücuda sahip oluyor.
Pera’ya özgü bir diğer özel cilt bakımı olan “İstanbul’un İncisi”nde, gergin bir cilt için gereken nem, inci ve ipek gibi çok değerli malzemelerin bir kombinasyonu ile veriliyor.
SPA guru’su Isabelle Nordmann’ın geliştirdiği dünyaca ünlü İsviçre SPA markası After the Rain’in doğal malzemeler ve bitki özleri kullanılarak hazırlanan ürünlerinin kullanıldığı Pera SPA’da, kişiye özel tasarlanan yüz ve vücut bakımları uygulanıyor. Bu bakımların temel felsefesi, doğal, otantik, insana ve doğaya saygılı ürün ve hizmetlerin uzman terapistlerce uygulanması üzerine kuruluyor.