<

SHERATON İSTANBUL ATAKÖY HOTEL Logo Amblem

SHERATON İSTANBUL ATAKÖY HOTEL

Adres: Sahilyolu 34158 , Ataköy/İstanbul
Tel: +90 212 4130600
Faks: +90 212 5608155
E-mail: reservation.atakoy@sheraton.com
sales.atakoy@sheraton.com
Web Adresi: http://www.sheraton.com/istanbulatakoy

Sheraton Istanbul Ataköy Hotel, Marmara Denizi’nin kıyısında, mavi ve yeşilin mükemmel birlikteliğini yansıtan muhteşem bir manzarayla misafirlerini ağırlıyor. Sheraton İstanbul Ataköy, tamamı deniz manzaralı olan 285 odası (24 suit, özel olarak tasarlanmış 32 club oda), modernleştirilmiş Uzak Doğu mutfağına sahip restaurant; Asian Fusion, farklı müziği ve konseptiyle ünlü bar; Trendy Lounge, eşsiz lezzette yiyeceklere sahip ana restaurant; CookBook, her türlü ihtiyacı karşılamak üzere hazırlanmış 9 toplantı ve 2 balo salonu, açık ve kapalı yüzme havuzları, masaj ve fitness salonu, çocuklar için oyun alanları, koşu parkuru, tenis kortları, saunası ve hamamı bulunan Positive Spa&Fitness Kulubü ile ihtiyaç duydunuz her şeye, tüm detayları düşünerek cevap veriyor.
Ataköy Marina ve deniz otobüsü terminalinin yanıbaşındaki otel, Atatürk Havalimanı’na 8 km, Istanbul’un kültürel ve turistik merkezlerinden Sultanahmet’e 10 dakika, Taksim Meydanına 20 dakika uzaklıktadır. Galleria alışveriş merkezine sadece yürüme mesafesinde olan Sheraton İstanbul Ataköy, İstanbul Gösteri Merkezi, CNR’a kolay ulaşım imkanına sahiptir.

Günün stresinden ve rutininden uzaklaşarak şifa arayanların tercihi Spa ve açık-kapalı yüzme havuzları, sauna, Türk Hamamı, masaj, Jakuzi, Jimnastik salonu, koşu parkuru, tenis kortları gibi olanaklarıyla Sheraton Istanbul Ataköy, spor yapmak ve keyifli vakit geçirmek isteyen misafirlerini bekliyor.

Konfor ve estetik...
Sheraton Istanbul Ataköy’ün marina ve deniz manzaralı toplam 285 odasının hepsi; klima, uydu bağlantılı Plazma TV, Dataport, kablosuz internet, elektronik kasa, çay/kahve makinesi, minibar, ütü ve ütü masası gibi konfor özelliklerine sahip.Yine her odada telefon ve saç kurutma makinasının da dahil olduğu tam donanımlı banyo bulunuyor.
187 Deluxe room (30 m2):
187 adet Marina ve Deniz manzaralı deluxe oda, 30 m2 lik bir oda, Ütü / Ütü tahtası, 32 inch Flat Screen Plasma TV set, Geniş çalışma masası, Su kaynatıcı, Ücretsiz çay, kahve servisi, Klima, Sigara içilmeyen odalar, Direk uluslararası telefon hattı, Sesli mesaj, 24 saat oda servisi, 24 saat danışma servisi, Konuk servisi, Oda Kasası, Bornoz, Özel Mermer Banyo, Özel banyo malzemeleri, Banyo telefonu, Küvet / Duşluk, Kablolu TV, Adult TV, Radyo, Boy aynası, Saç kurutma makinası, Wi-Fi, Mini Bar, Kasa, İstek üzerine tekerlekli sandalye, İstek üzerine çocuk yatağı, Açılan pencereler, Odabaşına en fazla konuk sayısı: 3, Sweet sleeper yatak.
32 Club room (45 m2):
Club katlarında konaklayan misafirler ayrıca, Sheraton İstanbul Ataköy Hotel´in 24.katında yer alan Club Lounge´ta ücretsiz kahvaltı, öğleden sonra ordövr ikramı ve çeşitli içecek seçeneklerinden faydalanmaktadır. Club katı, misafirlerine özel toplantı odası, fotokopi, faks, yazıcı ve ücretsiz ofis gereçleri hizmeti de sunmaktadır. Club katında yer alan geniş ekran plazma Tv’ler de yine misafirlerin kullanımına sunulmaktadır.
32 adet Marina ve Deniz manzaralı Club Oda (45 m2), Ütü / Ütü tahtası, 32" Flat Screen Plasma TV set, Geniş çalışma masası, Su kaynatıcı, Ücretsiz çay, kahve servisi, Klima, Sigara içilmeyen odalar, Direk uluslararası telefon hattı, Sesli mesaj, 24 saat oda servisi, 24 saat danışma servisi, Konuk servisi, Oda Kasası, Bornoz, Özel Mermer Banyo, Özel banyo malzemeleri, Banyo telefonu, Küvet / Duşluk, Kablolu TV, Adult TV.
23 Superior room (40 m2):
23 adet Marina ve Deniz manzaralı Superior Oda,40 m2 lik bir oda, Ütü / Ütü tahtası, 32" Flat Screen Plasma TV set, Geniş çalışma masası, Su kaynatıcı, Ücretsiz çay, kahve servisi, Klima, Sigara içilmeyen odalar, Direk uluslararası telefon hattı, 24 saat oda servisi, 24 saat danışma servisi, Konuk servisi, Oda Kasası, Bornoz, Özel Mermer Banyo, Özel banyo malzemeleri, Banyo telefonu, Küvet / Duşluk, Kablolu TV, Adult TV, Radyo, Sesli mesaj, Boy aynası, Saç kurutma makinası, Wi-Fi, Mini Bar, Kasa, İstek üzerine tekerlekli sandalye, İstek üzerine çocuk yatağı, Açılan pencereler, Odabaşına en fazla konuk sayısı: 3, Sweet sleeper yatak.
20 Executive room (45m2)
110 m2 olarak tasarlanan Executive suit iki cepheden de manzaraya hakim olacak şekilde binanın köşesinde konumlandırılmıştır. 4 adet mevcuttur.
1 adet jakuzili ve duşlu banyosu, 1 adet yatak odası, Soyunma bölümü, 1 adet çalışma odası, oturma ve yemek bölümleri ayrıca mutfak nişi bulunan salonu, 1 adet tuvaleti, gerektiğinde bağlanabilen standart yatak odası bulunmaktadır. Suite odalarda kalan tüm misafirlerimiz Club Louge´tan faydalanabilmektedir.
11 Junior Suite (70 m2)
11 adet Marina ve Deniz Manzaralı Junior Suite (70 m2), Oturma Alanı, 32" Flat Screen Plasma TV set, Ütü / Ütü tahtası, Geniş çalışma masası, Su kaynatıcı, Ücretsiz çay, kahve servisi, Klima, Sigara içilmeyen odalar, Direk uluslararası telefon hattı, Sesli mesaj, 24 saat oda servisi, 24 saat danışma servisi, Konuk servisi, Oda Kasası, Bornoz, Özel Mermer Banyo, Özel Banyo malzemeleri, Banyo telefonu, Küvet / Duşluk, Kablolu TV, Adult TV, Radyo, Boy aynası, Saç kurutma makinası, Wi-Fi, Mini Bar, Kasa, İstek üzerine tekerlekli sandalye, İstek üzerine çocuk yatağı, Açılan pencereler, Sweet sleeper yatak.
6 Club suite (60 m2)
Club katlarında konaklayan misafirler ayrıca, Sheraton İstanbul Ataköy Hotel´in 24.katında yer alan Club Lounge´ta ücretsiz kahvaltı, öğleden sonra ordövr ikramı ve çeşitli içecek seçeneklerinden faydalanmaktadır. Club katı, misafirlerine özel toplantı odası, fotokopi, faks, yazıcı ve ücretsiz ofis gereçleri hizmeti de sunmaktadır. Club katında yer alan geniş ekran plazma Tv’ler de yine misafirlerin kullanımına sunulmaktadır.
6 adet Club Suite (60 m2), Ütü / Ütü tahtası, 32" Flat Screen Plasma TV set, Geniş çalışma masası, Su kaynatıcı, Ücretsiz çay, kahve servisi, Klima, Sigara içilmeyen odalar, Direk uluslararası telefon hattı, Sesli mesaj, 24 saat oda servisi, 24 saat danışma servisi, Konuk servisi, Oda Kasası, Bornoz, Özel Mermer Banyo, Özel banyo malzemeleri, Banyo telefonu, Küvet / Duşluk, Kablolu TV, Adult TV.
4 Executive Suite (110 m2)
110 m2 olarak tasarlanan Executive suit iki cepheden de manzaraya hakim olacak şekilde binanın köşesinde konumlandırılmıştır. 4 adet mevcuttur. 1 adet jakuzili ve duşlu banyosu, 1 adet yatak odası, Soyunma bölümü, 1 adet çalışma odası, oturma ve yemek bölümleri ayrıca mutfak nişi bulunan salonu, 1 adet tuvaleti, gerektiğinde bağlanabilen standart yatak odası bulunmaktadır. Suite odalarda kalan tüm misafirlerimiz Club Louge´tan faydalanabilmektedir. 2 Sheraton Suite (140 m2)
140 m2 olarak tasarlanan Sheraton Suit iki cepheden de manzaraya hakim olacak şekilde binanın köşesinde konumlandırılmıştır. 2 adet mevcuttur ve Presidential Suitten sonra en konforlu ve her türlü ihtiyaca cevap verecek şekilde tasarlanmıştır.
1 adet jakuzili ve duşlu banyosu, 1 adet yatak odası, Soyunma bölümü, çalışma bölümü oturma ve yemek bölümleri ayrıca mutfak nişi bulunan salonu, 1 adet tuvaleti, gerektiğinde bağlanabilen standart yatak odası bulunmaktadır. Suite odalarda kalan tüm misafirlerimiz Club Louge´tan faydalanabilmektedir
1 Presidential Suite (230 m2)
230 m2 olarak tasarlanan Presidential suit iki cepheden de manzaraya hakim olacak şekilde binanın köşesinde konumlandırılmıştır. Tasarımdaki ana kriter misafirlerin presidential süitin konforunu yaşarken kendilerini evlerinde gibi hissetmelerini sağlamaktır.
1 adet deniz manzaralı jakuzili banyosu, 1 adet yatak odası, bay ve bayan soyunma bölümleri, 1 adet sauna ve duş bölümü, 1 adet çalışma odası, 2 adet oturma 1 adet yemek bölümü ve barı bulunan salonu, 3 adet tuvaleti, gerektiğinde bağlanabilen standart yatak odası, dışarıdan da bağlantılı mutfağı ve özel güvenlik hizmeti bulunmaktadır. Suite odalarda kalan tüm misafirlerimiz Club Louge’tan faydalanabilmektedir.