<

Sitede Ara

   

Üye Girişi

Email
Şifre

Şifremi Unuttum
Aktivasyon Maili Gelmedi
Üye Olmak İstiyorum

Aromaterapi

Aromaterapi yıllardır estetik ve güzellik amacıyla kullanılan, temeli bitkisel tedaviye (Fitoterapi) dayanan ruh, beden, zihin bakımı ve bütünlük etkisi sağlayan doğal bir yöntemdir. Bitkisel öz yağların kişinin fiziksel, duygusal ve ruhsal sağlığı ile güzelliği için bedene en etkin uygulama yöntemi ise masajdır. Şifalı ot ve çiçek yağlarıyla yapılan bu masaj hem cildi beslemekte hem de kokunun şifa özelliği kullanılıyor. Klasik bir masaj tekniği ile tüm bedene sürülen yağlar önceden seçilebilir. Zihinsel ve fiziksel yorgunlukta biberiye özü, sinüzit ve nezlede okaliptüs yağı üst solunum yoları için iyi gelecektir.       

Fizyoterapi

Balneoterapinin önemli bir unsuru da rehabilitasyon ya da fizyoterapidir. Fizyoterapi kişiye özel fizyoterapi odasında uygulanabileceği gibi, grup egzersizi olarak termal havuzda da uygulanabilir. Egzersizler profesyonel rehabilitasyon uzmanlarının denetim ve gözetiminde yapılır. Amacı, hastanın hareket yeteneğini doğal haline döndürmek, ya da en azından olabildiğince artırmaktır.       

Hidroterapi

İngiliz ve Amerikan tıbbında su içi egzersiz uygulamalarını anlatır. Her birey için özel olarak düzenlenen, eğitilmiş kalifiye personelin gözetiminde ve ideal olarak amaca uygun inşa edilmiş havuzlarda gerçekleştirilen, nöromüsküler-skletal fonksiyonları geliştirme-iyileştirme amaçlı bir havuz tedavi programıdır. Maden suyunun ağız yoluyla alınması, suda yıkanılması ve başka tedavilerin su içinde uygulanması olarak tanımlanmaktadır. Termal havuzlarda hamam veya soğuk su kaynaklarında jakuzilerde uygulanmaktadır. Sıcak su insanı rahatlatıp kasları gevşetir, duygu ve hislerin dışa vurumunu sağlarken soğuk su damarları sıkılaştırdığı gibi ödeme de iyi gelmektedir. Soğuk su enerji seviyesini de arttırmaktadır.  

Taş Masajı (Stone Terapi)

Sıcak volkanik taşların vücudun belirli bölgelerine yerleştirilerek ovulması şeklinde uygulanan bir yöntemdir. Sıcak ve kaygan bir his uyandıran volkanik taşlar vücutta biriken stresi de çekme özelliğine sahiptir. Öz yağların kullanıldığı bu terapi stres ve sırt ağrılarına iyi gelmektedir.

Reiki

Hristiyan bir rahip olan dr. Miako Usui tarafından 19. yüzyılda Japonya'da yeniden keşfedilen eski bir tedavi yöntemidir. Sözcük anlamı "evrensel yaşam enerjisi" demektir.

Pilates

Joseph Pilates'in "kontroloji" adını verdiği metodu, zihin ve beden bütünlüğü öngören denge, nefes ve hareket sistemlerinin bir sentezidir. Eklem ve kemikleri hayat boyu korumak için kas güçlendiren, esneten ve özellikle içsel karın kaslarının kuvvetlendirilmesi esasına dayanan bir sistemdir. Pilates egzersizlerinin amacı; karın ve sırt bölgelerini eşit oranda güçlendirip, vücudumuzun üst kısmında sağlam bir iskelet oluşturmaktır. Pilates'e göre vücut merkezi, derindeki kaslarla bel kemiğine en yakın kaslardan oluşur. Klasik egzersizlerde zayıf kaslar zayıflama, güçlü kaslar güçlenme eğilimindedir. Bu da dengesiz adale yapısına, kronik bel ağrısı ve sakatlıklara yol açabilir. Pilates'te kas yapısı bir bütün haline getirilir. Kilo vermeseniz de ince görünürsünüz. Sakatlanmaları zorlaşır. Dayanıklılık artar, metabolizma hızlanır.

Yoga

Yoga vücut ve ruh harmonisini vurgulayan felsefi ve fiziksel bir yaşam tarzıdır. Yoganın felsefesi Uzakdoğu'nun metafiziksel inanışlarına dayanır. Yoga felsefesinin amacı kişinin vücut ve ruh dengesini yakaladıktan sonra kişisel aydınlanmasını da sağlamaktır. Yoganın metafiziksel kavramlarının yanı sıra vücuda faydalı yanları da vardır.

Çamur Banyosu

Çamur banyoları suya göre daha derin ve güçlü bir ısınma yaratır. Çamurda kükürt, volkanik kül gibi minerallere rastlanır. Romatizma ve cilt hastalıkları tedavisine iyi geldiği bilinir.       

Refleksoloji

Refleksoloji ayaklarda bedenin tüm bölgelerine, organlarına ve sistemlerine karşılık gelen refleks noktaları olduğu ve bu noktaların beden anatomisinin aynası olduğu prensibine dayanan bir sanattır. Özel el ve parmak teknikleriyle refleks noktalarına uygulanan baskı, stresin azalmasını sağlayarak bedende fizyolojik değişikliklere yol açarak vücut fonksiyonlarının normale dönmesi ile insana rahatlama hissi veren bir yöntemdir.     

Çiçek Terapisi

Çiçek terapisi hastalıkların çoğunun zihinsel ve duygusal olduğu inanışı ile bitkilerin pozitif gücünün vücuda nüfus etmesi sonucu kazanılan pozitif ve duygusal gücün hastalıklara karşı direnç kazandırdığı bir terapi sistemidir.       

Floating Havuzu

Flotation sisteminde 35.4 °C sıcaklıktaki suya katılan Epsom tuzu, suyun yoğunluğunu artması, vücudun suya göre bağıl olarak hafiflemesi ve yerçekiminin sıfıra inmesi sonucu oluşan uçma hissi, zihnin boşalmasına yardımcı olarak metabolizmanın kendini yenilemesini ve bazı rahatsızlıkların ortadan kalkmasını sağlayan bir sistemdir. Bu sistemde oda sıcaklığı vücut sıcaklığı ile aynı olduğu için sıcak ya da soğuk hissi uyandırmaz. Flotation terapisi renk terapisi ya da flotationa uygun bir müzik ile desteklenebilir.

Pasif bir deneyim olan bu terapi sisteminde ortamın sükunetinden yararlanarak toplantı, sınav gibi günlük problemlere odaklanılarak zihinsel hazırlık yapılabilir, meditasyon veya nefes egzersizleri yapılabilir, akademik, teknik, sigarayı bırakma veya zayıflama programı bulunan ses kayıtları dinlenebilir.

Günlük sağlık problemleri (baş, sırt, eklem ve kas ağrıları vb) açısından da yan etkisi olmadığı için oldukça gelişme gösteren bir terapi sistemidir. Flotation terapisi üzerinde yapılan ilk araştırmalara göre beynin ürettiği toksin ve atıklar ile streste azalma sağladığı ve böylece bunlara bağlı hastalıklarda da riskin azaldığı bilinmektedir.

Flotation terapisi kişinin kendini keşfetme sürecinin bir başlangıcıdır. Bir flotation terapisi sonrası hissedilen mutluluk ve yenilenme hissi dışında temiz bir zihin, hafıza ve konsantrasyon yeteğinde gelişme, duyma hissinde keskinleşme gibi gözle görülemeyen olumlu etkileri de vardır. Bu olumlu etkiler yaklaşık üç hafta sürer. Ayrıca floating havuzunda hissedilen rahatlama hissinin tekrar hatırlanması da küçük bir flotation terapi etkisi yaratacaktır. 

Havuzlarda Liquid Sound Uygulamaları

Liquid Sound Merkezleri sıcaklığın 32-35 °C arasında olduğu su altında müzik ya da tercih edilen diğer sesleri (kuş, doğa, dalga vb. sesleri) dinleme deneyimi sunar. Bu sesler ile farklı renkte stereo-optik ışıklar ve/veya havuzu örten kubbeye yansıtılan görüntüler birleştirilerek dinlenme ve meditasyon deneyimi arttırılabilir. Bu sistem özellikle termal havuzlarda kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Bu sistem ışık, müzik ve beraberinde yüzmekten hoşlananlar için iyi bir yöntemdir. İnsanın dış dünyayı su altında dışarıda olduğundan daha farklı algılamasını ve su dalgalarını yalnızca kulakları ile değil cilt ve kemikleri ile de hissetmesini sağlayan bir yöntemdir.

Floatıng havuzu ya da Liquid Sound havuz terapileri sonrasında spa kürü sauna, buhar odası, hamam ya da masaj uygulaması ile tamamlanabilir.    

Ayurveda

Hayat bilimi olarak tanımlanan ve Hinduizm'den gelen deyim alternatif tıbbın temelini oluşturmaktadır. Ayurveda anlayışına göre sağlıklı bir bedene sahip olmak için, fiziksel, zihinsel, sosyal yönden aktif olmak gerekmektedir. Bu felsefeye göre beden, duyular, zihin ve ruh bir bütün olarak tedavi edilmelidir. Günümüzde uygulanan SPA yöntemleri ve terapiler ayurveda felsefesinden esinlenmiştir.    

Afüzyon Duşu Masajı

Üstten tüm vücuda fıskiyeyle belirli basınçta ılık deniz suyu verilerek yapılan rahatlatıcı, dinlendirici ve canlandırıcı bir masaj.     

Banyo
Ozon, oksijen ve ioniez buharın bileşimiyle, doğal bir şekilde kandaki oksijen miktarını artırarak metabolizmayı hızlandırıyor ve organizmayı canlandırıp temizliyor.

Jet Duş

Belli bir mesafeden özel bir fıskıye ile vücudun belli bölgelerine yüksek basınçlı ısıtılmış deniz suyu uygulamasına verilen ad. Vücudun refleks noktaları stimüle edilerek, kasların gevşemesi sağlanıyor, kan dolaşımı hızlandırılıyor.

Vücut Peeling

Cildi ölü hücrelerden arındıran, hafif masaj hareketleri ile uygulanan bir bakım yöntemi.

Yosun Maskesi

Deniz yosunu vücuda mineraller, oligo elementler ve vitaminler kazandırıyor. Toksinleri dışarı atılmasını sağlıyor, cildi yeniliyor, selülitin azalmasına yardımcı oluyor. Üstten tüm vücuda fıskiyeyle belirli basınçta ılık deniz suyu verilerek yapılan rahatlatıcı, dinlendirici ve canlandırıcı bir masaj.       

Thalassoterapi

Thalasso Yunanca'da deniz anlamına gelir. Terapide iyileştirme ve tıbbi kontrol anlamı taşımakta olup üç vazgeçilmez faktör;  
1. Denizin belirli derinliğinden elde edilen ve insanın vücut sıcaklığı kadar ısıtılan tuzlu deniz suyu.  
2. Yosun, çamur ve termal plankton gibi denizden elde edilen unsurların toplanması.  
3. Deniz iklimi ve deniz havası.
Güzellik Çiftliği
Temel amacı tedbir alma, vücut bakımı, güzellik için yapılan tedaviler olan modern kuruluş. Burada normal su kullanılır; ancak bu su da bazı önemli yağlar, yosunlar ve mineral tuzlar birleştirilerek ısıtılır. Spada da aynı yöntem kullanılır.

Aerosol (Hava Kabarcıkları)

Çok küçük buhar tanecikleri üreten özel tıbbi uygulama araçları yoluyla yapılan mineral tıbbi özellikli suların nefesle alınması.

Algır (Yosun) Donmuş

Donmuş-kurutulmuş yosunların lapa veya sargı şeklinde uygulanmasıyla yapılan tedavi. Farklı yosun türleri sıcak hamur haline getirilir, vücuda uygulanır ve etki göstermesi için kısa bir süre orada tutulur. Yosun thalassoterapinin sıkça kullanılan parçasıdır ve minerallerin yüksek yoğunluğu cilt gelişimini kolaylaştırır ve metabolizmayı canlandırır. Bazı yosunlar anti-romatizmal etkiye sahipken bazı tür yosunlarda anti-bakteriyeldir.

Yosun Terapisi

Vitaminlerin, oligo elementlerin, amino asitlerin katkısı. Histamin'in serbestleştirilmesi. Analjezi (ağrı duymama), iltihaplanmaya karşı, yatıştırıcı metabolik düzenleyici.
Yosun Bakımı ve Masajı
Yosun masajı, selülit gidermede ve sıkılaştırmada oldukça etkili olan en eski doğal yöntemlerden biri. Yosun sayesinde vücuttaki toksinler atılıyor ve oksijen alımı kolaylaşarak dolaşım daha düzenli hale geliyor. İçeriğindeki zengin vitamin ve mineraller sayesinde selülitli bölgedeki yağları çözücü ve yenileyici etkisi var. Yosun, kimyasal hiçbir maddeyle karıştırılmadan uygulanıyor, işlem öncesinde uygulanacağı bölge genellikle deniz tuzları içeren toniklerle temizleniyor. Ardından buhar banyosu yapılarak gözeneklerin açılması sağlanıyor. Bu işlemin ardından yosun maskesi uygulanıyor. Yosunun etkisini daha iyi gösterebilmesi için havayla teması önlemek amacıyla folyoya sarılarak ortalama 30 dakika bu şekilde bekletiliyor. Bu esnada yosundaki yağ çözücü maddeler selülitli bölgeye inerek yağları parçalıyor. Ardından yine yosun yağıyla ya da çamurla toparlama masajı yapılıyor. Bu masaj ayak bileklerinden kalçaya doğru yapılıyor. Bu sayede hem vücuttaki toksinler ve ödem atılıyor hem de yosun yağının etkisiyle bölge sıkılaştırılıyor.

Banyolar

Belli bir ısıdaki mineral şifalı suya bir süre batırmayla yapılan bir tekniktir.
Termal Banyolar Sualtı fıskiyesinin eş zamanlı uygulanması ile yapılan termal su banyosu.
Kontrast (Zıt) Termal Banyolar
(Soğuk/Sıcak) Isının en uç noktalara değiştirilmesi yoluyla bir damar jimnastiği yapılmaktadır. Bu kan damarlarının ısı ile genişletilmesi ve soğuk ile büzülmesi şeklinde en uç noktalarda kan ve sıvıların alıkonulmasını ortadan kaldırır.
Ayak Banyoları
Ayakların ve bacakların bir kısmının banyoya tabi tutulmasıdır.
Hidropinic Kürler
Süresi ve ritmi doktorlar tarafından tedavi etkileriyle değerlendirilerek belirli bir programa göre uygulanan mineral şifalı suların ağız yoluyla alınması.

Basınç Fıskiyesi

Mineral şifalı suyun elle ve azaltılıp, çoğaltılan basınçla ve sürekli uygulanması.  

Fıskiye Duşu veya Kneıpp

Yüksek basınçlı fıskiye ile hareket sistemine uygulanan masaj ve ton artışıyla sirkülasyonun sağlanması. >

Vichy Duşu

Mineral şifalı suyun altında ve kuru olarak yapılan masajın birleştirilmesi.
 

Lenfatik Drenaj

Lenfatik dokularda tutulan sıvıların sirkülasyonunu canlandıran masaj tekniği.

Çamur Terapisi

Termal suyla balçığın harmanlandığı banyo şeklidir. İmmün (bağışıklık) Sistemini canlandırır. Cilt sorunları, artrit ve diğer romatizmal durumlara da uygundur.

Solukla İçine Alma

Mineral şifalı sulardan gelen gaz ve buharların uygulanmasıdır. Toplu veya tekli şekilde tatbik edilmektedir.

İyonlama

Galvanik akımlar yoluyla zengin biyolojik ürünlerin nüfuz ettirilmesi.

Sualtı Fıskiyesi

Havuzlarda yüksek basınçlı fıskiye ile jimnastik yapılması. Bu hareketleri kolaylaştırır ve derin bir masaj yaparak kas sistemini güçlendirir. Eklemlerin hareketliliğini geliştirir.

Kneıpp Terapi

Sebastian Kneipp tarafından tarif edilen tekniğe göre yapılan tedavi: Tıbbi telkinler, diyet ve egzersizlerle birleştirilmiş sıcak, soğuk ve ılık banyolar.

Çamurlar

 Uygulaması haricen olan ve tedavi edici amaçlarla kullanılan karbonlu organik maddelerin karışımı.

Klinik El Masajı

Derialtı hücre dokusu, anti-büzülme, mio-rahatlama, ağrı gidermede reflektif tedavi. Ellerle vücut üzerinde ovuşturma ve basınç uygulayarak yapılır.

Rahatlama Masajı

Vücuda uygulanan yumuşak el masajı. Kasların rahatlaması ve cilt kan damarlarının genişlemesi için yapılan tedavidir.

Büzülmeye Karşı Masaj

Tedavisi
Gergin kasları rahatlatmak ve sırt ağrılarını azaltmak için vücuda elle uygulanan masaj.

Ozon Terapisi

Yorgunluğa sebep olan serbest radikallerin ortadan kaldırılmasına yarayan kanın oksijenle karıştırılması tekniği.

İlaveli Çamurlar

Vücudun çeşitli bölümlerine uygulamak için kullanılan çamur ve parafin karışımı.

Vücudun/Cildin Soyulması

Ciltteki ölü hücrelerin ortadan kaldırılması veya genç, taze ve temiz bir cilt etkisi sağlayacak yüzeysel soyma.

Dinamik Havuz Ve Yeniden Eğitim

Kas aletleriyle havuzda yoğun egzersizler şeklinde yapılan jimnastik. Eklemler için rehabilitasyon.

Termal Dış Havuz

Yüzme ve hidrosinesi terapiye imkan veren mineral şifalı suları içeren dış havuzlar. Mineral suyun vücudu rahatlatacak içeriğinin avantajını sunar.

Basınç Tedavisi

Özel bir hava kamarası sistemi yoluyla lenfatik drenaj yapan araçlar. Bu sistemde ödemi çözen ve sıvı muhafaza eden şekilde uç noktalara düzenli baskı uygulanır.

Püskürtme

Buharı ve termal suyu teneffüs etme. Bu uygulama önemli nefes alma yerleri olan gırtlak ve genizde etkisini gösterir.

Roma Termali

Sıcak ve ılık su havuzları, sauna, soba/ısıtıcı ve yarım daire şeklindeki duş yoluyla oluşturulan değişik derecelerdeki suyun dolaşımı. Kasları rahatlatma ve yatıştırmanın mükemmel yolu.

Vaporario

Tedavi amacıyla vücuda uygulanan buharın üretimi. Üstten tüm vücuda fıskiyeyle belirli basınçta ılık deniz suyu verilerek yapılan rahatlatıcı, dinlendirici ve canlandırıcı bir masaj.

StarVac

Lenf düğümlerini uyararak selüliti ve toksik maddeleri vücuttan dışarı atan ve böylece vücudun incelmesini sağlayan bir makine. Özel başlıklarıyla önce vakumlama sonra da masaj yapıyor.  
UYGULAMA ALANLARI
Selülitli cildin belirgin şekilde düzleşmesini ve portakal kabuğu görünümünün azalmasını sağlıyor. Cilt parlak, canlı, sağlıklı ve genç bir görünüme kavuşuyor. Selülit bakımı dışında rahatlama ve bacak masajı amaçlı da kullanılıyor. İnce ve hassas ciltlere de kolaylıkla uygulanabiliyor. NASIL UYGULANIYOR?
Üç farklı sistemle çalışıyor: Önce vakum sistemiyle selülitli cildi yukarı doğru çekiyor ve emme başlıklarının arasına hapsediyor. Ardından, başlıkların ucunda bulunan ve basınç uygulayarak masaj yapan hareketli silindirler selüliti parçalıyor ve lenf sistemine sevk ederek vücuttan atılmasını sağlıyor. Son aşamasında kan dolaşımını hızlandırarak dokulara daha fazla oksijen gitmesine yardımcı oluyor ve selülitli bölgeye canlılık kazandırıyor. Bu da selülitin yeniden oluşmasını önlüyor.

HAMİLE MASAJI

Hamilelik bir kadının vücudunda ağır görevlere neden olur. Hamile olan kadının rahatlamaya ve gevşemeye ihtiyacı vardır. Bu masaj vücuda yüklenmiş ağırlığın sebep olduğu rahatsızlıkları giderdiği gibi, şişliği azaltır, sinir sistemini rahatlatır, yorgunluk halini giderir ve bir tonik görevi görür.

PRESSOTERAPİ

Pres cihazının vücuda bağlanan bölümleri ödem akışını hızlandırır ve toksinin vücuttan atılmasına yardım eder. Böylece selülit, ödem bakımı, yağ toplanması ve lenf drenaj bakımlarında büyük başarıyla kullanılır.

SAUNA:
Sauna, beden ve ruh sağlığı için mükemmel bir ortam sağlar. Uyumlu bir sıcaklıkla toksinlerin atılması, dinlenme ve ardından soğuk su ile alınan duş, kan dolaşımını düzenler, gerginliği azaltır, dinlenme ve huzur sağlar.
Sauna banyosunun faydaları:
  • Kardiovasküler çalışma sağlar ve kalbin kondisyonunu arttırır.
  • Yüksek ısı ortamlarında kalp atım ritmi ve kan dolaşımı hızlanır, dokulara taşınan oksijen artar.  
  • Tempolu bir çalışma sonrasında yorgun kasların dinlenmesini sağlar.  
  • Zihinsel gevşeme için mükemmel bir ortam yaratır.  
  • Alergi ve üst solunum enfeksiyonlarının tedavisine yardımcı olur, eklem romatizmalarında ağrı gidericidir.  
  • Zayıflamaya yardımcı olur. Düzenli egzersizle birlikte her seans ortalama 300 kalori yakmanızı sağlar.  
  • Sıcaklık, cildinizdeki gözeneklerin açılmasını sağlar ve terleme yolu ile toksin atımını hızlandırır. Cildinizin pürüzsüz ve canlı kalmasını sağlar.  
  • Düzenli ve sağlıklı uyumanıza yardımcı olur.

PEDİKÜR SPA

Hidromasaj özelliği, su jeti, konforlu koltuk masajı, özel el ve ayak bakımları ile manikür ve pedikür keyfini yaşayın.

ENZYMATIC SEA MUD TREATMENT (DETOX)

Yoğun vitamin ve mineral içeren yosun bakımı, Vücuda vitamin ve mineral kazandırırken toksin atılımını sağlar ve cildi rahatlatır. Stresi azaltır. Lenf dolaşım sistemini uyarır ve detox etkisi yaratır.

THERMAL BODY THERAPY


Buğday Proteini, Allantolin ve Bal cildi nemlendirir. Eşsiz Wasabi kökü ve Tropikal Asya Zencefili dolaşım uyarırken, Beyaz çay, rahatlatır ve korur. Bu theraphy kendinden sıcaklık veren yoğun ısı maddeleri aktive eder. Böylece rahatlamaya gergin kasların gevşemesine yardımcı olur.

EXFOLIANT BODY SCRUP

Sert ve kuru cilde elveda! İncir, zeytin, çekirdek tozu ve hurma içeren bu peeling, ölü deri hücrelerini ciltten atarak, cilde ipeksi bir yumuşaklık kazandırır.

HYDRO ACTIVE MINERAL SALTS

Vücudu cilalayan ve mineral kazandıran yosun özleri, esansiyel yağlar ve zengin mineral tuzlar içeren eşsiz karışım ile exfoliasyon yapılarak ölü deri hücrelerini söken enzimler ile günlük spa deneyimini yaşayın.