<

YALOVA TERMAL KAPLICA TESİSLERİ Logo Amblem

YALOVA TERMAL KAPLICA TESİSLERİ

Adres: Termal YALOVA/TÜRKİYE
Tel: +90 226 675 74 00 – 13 HAT
Faks: +9 0226 675 74 08 / 10
Web Adresi: www.yalovatermal.com
E-mail: termal@yalovatermal.com
Yalova şehir merkezine 12 km mesafede bulunan tesislerimize ulaşım son derece kolaydır. Tesislerimizde, 83 Odalı Çamlık Otel ve 18 Odalı Çınar Otel olmak üzere toplam 101 oda 202 yatak kapasiteli 2 adet Otel, 6 adet Apart Daire, 2 adet Restaurant ( Çamlık ve Ortanca ), ve Kaplıcalar, diğer yeme içme üniteleri ve gezi alanları bulunmaktadır. Tesislerimizdeki kaplıca ünitelerimiz: Kurşunlu Banyo ( Bay–Bayan karışık Türk Hamamı ), Valide Banyo (Bay–Bayan ayrı Türk Hamamı), Açık Yüzme Havuzu (Termal Su ile doldurulmaktadır), Sultan Banyo (Özel küvetli, kabin banyo), Sıra Banyo (Özel gömme küvetli, kabin banyo) ve Otel altı Özel kabin banyolarıdır. Atatürk’ün 1929 yılında gelişi ile Termal’in de kaderi değişmiştir. Atamız Termal’in doğal yapısının bozulmaması için burayı sit alanı ilan etmiştir. Bu doğal güzellikler Atatürk Arboretumu olarak bilinmekte ve Termal, Türkiye’nin ilk canlı ağaç müzesi olma özelliğini taşımaktadır. Ayrıca Roma’da yapılan Kaplıcalar yarışmasında da Termal, “ Suları faydalı En İyi Kaplıca” ödülünü almıştır. Kaplıca suyumuzun çıkış sıcaklığı 66 derecedir, ayrıca içilebilir özellik de taşımaktadır. Suyumuz özellikle romatizmal rahatsızlıklar, kireçlenme, sindirim sistemi rahatsızlıkları, metabolizmal rahatsızlıklar vs. iyi gelmektedir. Kanamalı hastalar, kalp hastaları vb. durumlarda ise kaplıca sularını tavsiye etmemekteyiz.
Spa anlamında maalesef çok fazla etkinliğin bulunmadığı tesisimizde masaj ve manuel terapi uygulanmaktadır. Çamlık Otel’de de parafin masajı uygulanmaktadır.
Standart Otel odalarımız 2 kişilik olup bir yatak ilavesi ile 3 kişinin de konaklamasına imkan verebilir. Odalarda telefon, TV, duşakabin ve balkon olup yerler halı kaplıdır. Odalarımız ön ( bahçe ) ve arka ( orman ) olmak üzere 2 manzaralıdır.